Ford Maverick (1973)

Ocena: 0.00

Zaloguj się aby dokonać oceny albumu

Marka Ford
Model Maverick
Rocznik 1973
Typ coupe
Paliwo benzyna
Moc 83 KM
Pojemność 2800 cm3
Skrzynia biegów manualna
Oryginalny kolor
Aktualny kolor czerwony

Dodatkowe informacje

Historia weterana

Była słoneczna niedziela. Rok jak mnie pamięc nie myli, chyba 1993. Miejsce akcji - giełda samochodowa w Słomczynie koło Grójca. Pojecałem tam z Tatą tak właściwie to nie pamiętam po co. Pamiętam jednak ten blask. Tak ! Balsk ! OŚLEPIAJĄCY blik z chromowanego zderzaka. Doszedł do mojego oka, gdzieś spomiędzy polskich samochodów, więc pomyślałem, że to Fiat albo coś podobnego. Szliśmy w innym kierunku, ale moja głowa jescze odwróciła się w "stronę światła". To nie był Fiat. Pociągnąłem Tatę w tamtą stronę. Nie był zachwycony ale poszedł. Auto, które nas zwabiło to był Ford. Nie wiedziałem jeszcze wtedy jaki. Wiedziałem jedno: PIĘKNY :). Obeszliśmy go dookoła z komentarzem, że pewnie dużo pali. Na te słowa z szoferki wyskoczył właściciel krzycząc wręcz, że to bardzo ekonomiczny silnik. Tak jasne, pomyslałem. Ekonomiczny silnik w Amerykańskim Coupe. A jednak. Przekonał nas. Trochę namawiałem Ojczulka by sie zgodził a niedługo potem naszego Mercedesa 115 zastąpił pod blokiem ON - Ford Maverick z 1973 roku. Pochodzenie USA, jednak od nowości w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie. Miałem dopiero co zrobione prawo jazdy. Popołudnia spędzałem w warsztacie przygotowując mój pierwszy samochód ( niedługo napiszę i o nim ) ale jeździłem już pożyczanym od Taty Fordem Maverickiem. To były czasy... Silnik 2800 ccm + 6 cylindrów w rzędzie + trzy biegowy manual z dźwignią przy kierownicy = bajka. Moja pierwsza długa, podróż do Tomaszowa Lubelskiego i pierwsze "koty za płoty" z prędkością ( oszałamiające wtedy 80 mil/h ). Ach... wspomnień czar. Mimo, że mój pierwszy samochód dopiero stawiałem na koła, to zawsze twierdzę, iż Maverick był tym "przedpremierowym". Jedyne zdjęcie jakie sie zachowało widac na początku moich wypocin. Ten na dachu to ja :) Nie miałem niestety wpływu na dalsze losy tego zabytku. Tata sprzedał go po dość krótkim czasie ze względów praktycznych ( zresztą do dziś tego żałuje ).

Historia renowacji

Wyposażenie oraz ciekawostki technologiczne

Zloty oraz imprezy

Zaloguj się aby skorzystać z tej opcji.

Właściciel

Grzegorz

mazowieckie

Musisz się zalogować, aby móc wysłać wiadomość.

Lista albumów użytkownika (3)

dodano: 19-08-2019

W Europejskiej Asocjacji Automobilerów z siedzibą w Krakowie jest jedno takie auto. Oryginalne , czerwone z 1970roku. Od nowości w jednej rodzinie.

dodano: 19-08-2019

Tego oryginalnego jakiś czas temu szukałem. Wiem, ze pojechał w okolice Otwocka. Znak szczgólny to nieoryginalne tylne kierunkowskazy - nakazane przez Policję. Kolor był czerwono - czarny. Jeśli ktoś wie gdzie stoi...