LINCOLN CONTINENTAL MARK IV (1974)

Ocena: 4.00

Zaloguj się aby dokonać oceny albumu

Marka LINCOLN CONTINENTAL
Model MARK IV
Rocznik 1974
Typ coupe
Paliwo benzyna
Moc 230 KM
Pojemność 7500 cm3
Skrzynia biegów automatyczna
Oryginalny kolor BRĄZ
Aktualny kolor BRĄZ

Dodatkowe informacje

Historia weterana

Zakupiony w Polsce już na żółtych tablicach w 2009r.Importowany dwa lata wcześniej z Arizony.Idealny na dłuższe podróże dla kierowców z chorobami kręgosłupa.Niestety brak dla niego parkingów,Zajmuje półtora miejsca.Pod marketem parkuję na płatnym parkingu,jednak podjeżdżając pod szlaban nie dostanę do automatu po bilet.Kiedy parkingowy zobaczy że jadę,wybiega z budki,wyjmuje bilet i mi go podaje.Czuję się wtedy bardzo dowartościowany.

Historia renowacji

Samochód zachowany w bardzo dobrym stanie.Ze względu na zestarzenie się gumy musieliśmy wymienić wszystkie elementy w zawieszeniu i uszczelki w silniku.Z powodu spękania lakieru(słońce Arizony)zostały pomalowane maski silnika i bagażnika.Uruchomiona została klimatyzacja.

Wyposażenie oraz ciekawostki technologiczne

Niedawno widziałem reklamę samochodu znanej marki,gdzie atutem miało być doświetlenie pobocza przy skręcie.Lincolny miały to już dawno.Jest regulowana w pionie kierownica,jak również dużo innych gadżetów reklamowanych dzisiaj jako nowość.Typ karoserii nazwany jest "PERSONAL LIMUZIN".Samochody z tym typem karoserii przeznaczone były dla prezesów firm,którzy nie chcieli jeździć z kierowcami,za to brali długonogie sekretarki.Kierowca mógł donieść o tym żonie prezesa.

Zloty oraz imprezy

Samochód używamy na długie dystansy i mniej zobowiązujące wycieczki.Był na Grunwaldzie http://bantam.pl/?m=phg&item=grunwald2010 na Słowacji http://bantam.pl/?m=phg&item=beskyd10 u Wiesia K. w Karpaczu http://bantam.pl/?m=phg&item=karpacz10 i wielu "Waldusiowych Wycieczkach".Można go zobaczyć na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=GW_d-HxsWBE

Zaloguj się aby skorzystać z tej opcji.

Właściciel

Ryszard

małopolskie

Musisz się zalogować, aby móc wysłać wiadomość.

Lista albumów użytkownika (3)