BMW e3o 316 M10 (1987)

Ocena: 0.00

Zaloguj się aby dokonać oceny albumu

Marka BMW
Model e3o 316 M10
Rocznik 1987
Typ sedan
Paliwo benzyna
Moc 90 KM
Pojemność 1766 cm3
Skrzynia biegów manualna
Oryginalny kolor LAPISBLAU
Aktualny kolor LAPISBLAU

Dodatkowe informacje

Historia weterana

Jestem drugim właścicielem prezentowanego samochodu. Poprzednim właścicielem był sierżant wojsk USA stacjonujących w Niemczech który miał samochód do prywatnej dyspozycji na terenie Heidelbergu i Bazy wojskowej USA - Rammstein w Kaiserslautern w Niemczech.

Historia renowacji

Samochód miał lekko wgniecione drzwi - zostały wymienione i niestety pomalowane. Wymieniona przednia szyba, ale cały czas szukam oryginalnej z tego rocznika. Poprzednią zachowałem by pokazać że nie wymieniana była z powodu stłuczki - blacha sprawa kamień który wyskoczył spod koła przejeżdżającej obok ciężarówki. Obecnie trwa wymiana zawieszenia... i dopieszczanie silnika - krok po kroku. Wnętrze uzupełnione o oryginalne wykończenia. Karoseria jest w 100% kompletna i oryginalna. Nie było robionych reparaturek. W podwoziu tkwią jeszcze fabrycznie zakuwane końcówki drążków kierowniczych. Auto oceniane przez miłośników jako bardzo dobrze zachowane. Pod maską poczciwa konstrukcja jeszcze M10B18- 1.8 na łańcuchu. Silnik pracuje bardzo równo, suchy i odpala na pierwszą iskrę nawet jak jest zagrzany.

Wyposażenie oraz ciekawostki technologiczne

Zastosowany układ doprowadzenia paliwa na gaźniku 2BE. W pełni sprawny. Gaźnik z elektronicznym sterowaniem mieszanki i przepustnicą na biegu jałowym. Wymienione wszystkie elementy układu z Termoregulatorami i czujnikami włącznie. Sprawny w 100%.

Zloty oraz imprezy

Nie brałem udziału. Po zakończeniu prac na pewno będziemy obecni. Interesują mnie tylko imprezy dla miłośników marki - nie tuningowe złomowiska ;)

Zaloguj się aby skorzystać z tej opcji.

Właściciel

Marcin

dolnośląskie

Musisz się zalogować, aby móc wysłać wiadomość.

Lista albumów użytkownika (1)

dodano: 26-02-2020

Podoba mi się!

dodano: 26-02-2020

Proszę proszę, ciekawa historia samochodu!