Volkswagen T1 (Garbus) (1966)

Ocena: 9.00

Zaloguj się aby dokonać oceny albumu

Marka Volkswagen
Model T1 (Garbus)
Rocznik 1966
Typ limuzyna
Paliwo benzyna
Moc 40 KM
Pojemność 1285 cm3
Skrzynia biegów manualna
Oryginalny kolor Szara ścierka
Aktualny kolor Kobalt Blue

Dodatkowe informacje

Historia weterana

Samochód od "urodzenia" w Polsce. Jestem trzecim właścicielem. Większość swego żywota spędził z pierwszym właścicielem, który głównie go trzymał w garażu. Niestety ostatnie kilkanaście lat XX wieku tylko stał w garażu, co spowodowało, że drugi właściciel, młodzy człowiek, musiał sporo zainwestować w naprawę blacharską. Niestety jego kasa skończyła się szybciej niż renowacja i wtedy przeszedł w nasze ręce, Seniora i Juniora. Junior jeździł nim na codzień od 2002 roku wykręcając ponad 50 tys. km. Samochód nigdy nie miał poważniejszej awarii. Zawsze dojechał do domu.

Historia renowacji

Ponieważ blacharka była zrobiona, lakier, choć garażowy, też był w niezłym stanie, zostało nam zrobić mechanikę i wnętrze. Oryginalnie auto miało instalację na 6V, ale poprzednik wsadził 12V akumulator co spowodowało uszkodzenie wielu elementów. Udało się zdobyć żarówki, prądnicę, regulator, rozrusznik na 6V i w tej chwili auto pracuje na tym napięciu.

Wyposażenie oraz ciekawostki technologiczne

Auto pomimo tak długiego pobytu w kraju nad Wisłą jest zadziwiająco kompletne i oryginalne. Ma np. wszystkie tekturowe elementy wyposażenia wnetrza. Instalacja 6V jest zadziwiająco sprawna, co pozwoliło na spokojną eksploatację tego auta przez wszystkie zimy.

Zloty oraz imprezy

Auto wraz z załogą bardzo aktywnie uczestniczyło w Zlotach Garbusiarzy. Było tego z kilknaście imprez. Potem zaczęło jeździć na Eskapady turystyczne.

Zaloguj się aby skorzystać z tej opcji.

Właściciel

Krzysztof

śląskie

Musisz się zalogować, aby móc wysłać wiadomość.

Lista albumów użytkownika (3)

dodano: 24-02-2020

klasyka zawsze piękna, doceniam bardzo że jest taki sprawny :)

dodano: 24-02-2020

Junior z kolegami był w Pradze na słynnym koncercie Rolling Stonsów w 2003 roku. Jeździł do Kampinosu na Maratony rowerowe, do Karpacza na narty. Byliśmy w Mogilnie na Rajdzie. Eskapady turystyczne to z dojazdem na ogół jest ponad 500 km, tyle, że rozłożone na dwa-trzy dni. Auto zadziwiająco wygodne. Tupie się nim 90-100 km/h i można tak jechać godzinami.

dodano: 24-02-2020

To mi się podoba... lubię ludzi którzy używają swoich zabytków do jazdy a nie do oglądania. Senior, że zapytam - byłeś nim gdzieś za granicą? Jak się sprawuje na trasach powyżej 500km?