Rejestracja bez dokumentów

Wszystko, co dotyczy "papierkowej roboty" i urzędów

Rejestracja bez dokumentów

Nieprzeczytany postautor: ralfik85 » 13 sty 2018, 21:16

Dzień dobry
Zwracam się do forumowicz z pytaniem. Czy rejestracja motocykla bez dokumentów (jest tylko umowa kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem) w 2018r. odbywać się będzie na tych samych zasadach co opisane w zakładce "żółte papiery"? Doszły mnie słuchy, że jest to już niemożliwe bo się przepisy zmieniły. Czy silnik z innymi numerami niż na tabliczce znamionowej motocykla dyskwalifikuje taką rejestrację?
Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam
Rafał
ralfik85

Re: Rejestracja bez dokumentów

Nieprzeczytany postautor: olokoper » 18 sty 2018, 21:23

Rejestracja na biala tablice niemozliwa na marke i model, ale mozesz zarejestrowac to jako "sam" lub jak spelniasz warunki to na zolta tablice.
olokoper

Nieprzeczytany postautor: ralfik85 » 20 sty 2018, 16:57

Witam
Trochę źle zadałem pytanie. Chodziło mi o rejestrację na zabytek bez dokumentów na żółte tablice.
ralfik85

Nieprzeczytany postautor: ralfik85 » 20 sty 2018, 17:02

W 2018r. rejestracja na zabytek bez dokumentów odbywa się nadal na tych samych zasadach co w zakładce "weteranszos.pl- żółte talice"? To znaczy, na podstawie umowy kupna sprzedaży i oświadczenia o nieposiadaniu dowodu rejestracyjnego?
ralfik85

Nieprzeczytany postautor: Avocem » 15 mar 2018, 18:19

To forum jest chyba martwe. Od 30 minut szukam podobnych informacji i nigdzie nie ma konkretnych odpowiedzi.

Sam kupiłem niedawno niemal 40-letnie auto bez dokumentów (kupowałem w Polsce, od polaka, on od kolegi zza granicy, prócz umów i jego oświadczenia nie mam innych dokumentów) i zastanawiam się teraz co i jak robić z tą akcyzą i kto ewentualnie w tej sytuacji miałby ją płacić. Czy w ogóle jest sens zgłaszać w WK umowy zza granicy? Może lepiej ograniczyć się tylko do umowy Polskiej i swojego oświadczenia? Ktoś przerabiał już w praktyce podobny temat i może coś podpowiedzieć?
Avocem

Wróć do Obowiązujące przepisy i prawo