rejestracja bez umowy KS

Wszystko, co dotyczy "papierkowej roboty" i urzędów

rejestracja bez umowy KS

Nieprzeczytany postautor: tom-asia1@wp.pl » 14 paź 2012, 22:44

Witam
Od razu dodaję że odpowiedzi na swój problem nie znalazłem w zakładce " żółte tablice ".

Wszedłem w posiadanie starego motocykla z 1982 r.
Pojazd został wyrejestrowany w 1994 r. Posiadam do niego stary dowód rejestracyjny z obciętym rogiem. Niestety nie posiadam umowy kupna-sprzedaży gdyż pojazd otrzymałem jako część należności za wykonaną usługę. Włożyłem w ten motocykl trochę pieniędzy i czasu aby doprowadzić go do stanu niemalże fabrycznego. Czy istnieje jakaś możliwość rejestracji tego motocykla bez umowy kupna -sprzedaży jako pojazd zabytkowy. Dodam iż z poprzednim właścicielem nie mam kontaktu. Co sądzicie na temat sporządzenia fikcyjnej umowy kupna\sprzedaży ?
tom-asia1@wp.pl

Re: rejestracja bez umowy KS

Nieprzeczytany postautor: fryta » 18 paź 2012, 22:47

Musisz mieć umowę kupna ( poszukaj dobrze, może jednak masz a nawet nie wiesz ;) ) albo wejść w posiadanie motocykla przez tzw. zasiedzenie, o tym poczytaj na necie, Ja z tego nie korzystałem ale wiem że się da.
fryta

Re: rejestracja bez umowy KS

Nieprzeczytany postautor: Figurant » 28 maja 2018, 13:25

Jeżeli posiadasz motocykl ponad 3 lata to możesz zostać jego właścicielem poprzez zasiedzenie, ale musisz najpierw złożyć odpowiedni wniosek do sądu w Twoim rejonie. Jeżeli sąd przychyli się do Twojego wniosku, to później możesz zarejestrować maszynę :)

A jeżeli w przyszłości szukałbyś umowy kupna sprzedaży do pobrania, to polecam stronę umowakupnasprzedazywzor.pl. Umowa stamtąd jest bardzo przejrzysta i prosto napisana.
Figurant

Wróć do Obowiązujące przepisy i prawo